Optometrysta

Optometrysta zajmuje się badaniem ostrości wzroku. W przeciwieństwie do okulisty nie może wyjąć ciała obcego z oka czy przeprowadzić zabiegu. Optometrysta to nie lekarz, w przeciwieństwie do okulisty, jednak jest to specjalista w dziedzinie odpowiedniego doboru pomocy dla wzroku. Optometrysta zajmuje się kompleksowym przebadaniem wzroku, określeniem wad i wykluczeniem lub potwierdzeniem chorób oczu. Oprócz tego specjalista ten zajmuje się diagnostyką nieprawidłowości zaburzeń ruchu gałki ocznej.

Zajmuje się ściśle narządem wzroku:

  1. Wykonuje wstępne badanie wzroku.
  2. Bada ostrości wzroku do dali i bliży.
  3. Określa wady refrakcji i dobór odpowiednich okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych.
  4. Zajmuje się zaburzeń akomodacji, ruchów oczu i widzenia obuocznego.
  5. W przypadku podejrzeń chorób oczu, skieruje do lekarza okulisty.
  6. Prowadzi badania przesiewowe w celu wykrycia wad wzroku
  7. Udziela informacji i porad odnośnie działania i stosowania wyrobów medycznych związanych z optyczną korekcją wad wzroku.

Konsultacja optometryczna

Optometrysta korzysta z wielu specjalistycznych narzędzi by określić wadę wzroku, jej wielkość oraz by poprawnie dobrać soczewki okularów korekcyjnych, czy też soczewek kontaktowych. Dzięki jego pomocy Twój wzrok zostanie kompleksowo przebadany, a specjalista zapewni Ci odpowiedni dobór okularów lub soczewek kontaktowych. Optometrysta posiada wszelkie potrzebne umiejętności oraz wiedzę, która pozwala mu pracować w zawodzie związanym ze wzrokiem.

Optometrysta w Warszawie

Wizyty u optometrysty są ściśle powiązane z wyborem odpowiednich okularów do konkretnej wady wzroku. By skonsultować się z optometrystą w Warszawie wystarczy umówić się na wizytę w naszej klinice.

Umów wizytę, napisz wiadomość

Zapraszamy do kontaktu