UBM

Biomikroskopia ultradźwiękowa

Biomikroskopia ultradźwiękowa jest badaniem wykorzystującym fale dźwiękowe o ultrawysokiej częstotliwości. Dzięki właściwościom technicznym ultrabiomikroskopii badanie UBM oka daje możliwość wizualizacji mikrostruktury zmian patologicznych przedniego odcinka gałki ocznej, a zwłaszcza przestrzeni za tęczówką, która nie może być obserwowana przy pomocy innych metod badania. Z tego względu UBM oka jest bardzo istotne w procesie diagnostycznym.

Badanie UBM oka w diagnostyce

Narzędzie diagnostyczne do oceny obrazowej struktur przedniego odcinka gałki ocznej, części płaskiej ciała rzęskowego, obwodowej siatkówki oraz przedniej części ciała szklistego. Jest to badanie wykorzystywane w:

  • diagnostyce jaskry – szczególnie w obrazowaniu struktur kąta przesączania i mechanizmów jaskry zamykającego się kąta,
  • podejrzenie zmian rozrostowych tęczówki, ciała rzęstkowego (guzy, torbiele itp.)
  • ocena zmian pourazowych przedniego odcinka, w tym ciała obce
  • ocena struktur anatomicznych przed operacją zaćmy
  • ocena lokalizacji soczewek wewnątrzgałkowych po operacji zaćmy.

Jak przebiega badanie UBM?

Badanie „kontaktowe” wykonujemy w znieczuleniu miejscowym (kroplowym), w pozycji leżącej. Badanie nie jest bolesne, ani inwazyjne. Po badaniu można prowadzić pojazdy mechaniczne.

UBM oka – Warszawa

Badanie UBM oka stanowi jedno z podstawowych badań diagnostycznych przeprowadzanych w Gabinetach Mega-Lens w Warszawie. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem, co umożliwia nam wykonywanie szeregu badań pod przysłowiowym jednym dachem.

Na badanie UBM oka możesz się umówić korzystając z formularza rejestracji online lub kontaktując się telefonicznie z rejestracją MegaLens. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Umów wizytę, napisz wiadomość

Zapraszamy do kontaktu