USG gałki ocznej

Badanie ultrasonograficzne gałki ocznej i oczodołu to bezbolesne badanie umożliwiające ocenę zmian w gałce ocznej. Przydatność kliniczna USG jako nieinwazyjnej metody diagnostycznej jest bardzo duża i wykorzystuje się ją w wielu przypadkach np. :

  • nieprzejrzystości ośrodków optycznych w celu poszukania odwarstwienia siatkówki, proliferacji witreoretinalnych czy wewnątrzgałkowych ciał obcych
  • przy prawidłowym wglądzie w głębsze struktury oka w celu diagnostyki różnicowej np. różnicowaniu pierwotnego odwarstwienia siatkówki od wtórnego spowodowanego guzem
  • w celu określenia wymiarów guza
  • w celu oceny ukształtowania tylnej ściany gałki ocznej w wysokiej krótkowzroczności i uwzględnienie garbiaka tylnego
  • w biometrii i przy obliczaniu mocy wszczepów wewnątrzgałkowych
  • w celu oceny zmian w strukturach oczodołu (pogrubienie mięsni okoruchowych, zmiany zapalno – obrzękowe, zmiany naczyniakowate, guzy oczodołu, wytrzesz hormonalny … itp.)

Przebieg badania USG gałki ocznej

Badanie USG gałki ocznej nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony pacjenta. W trakcie badania nie podaje się środków rozszerzających źrenice, w związku z czym bezpośrednio po zakończeniu badania pacjent może prowadzić samochód. Badanie wykonuje się przy zamkniętych powiekach. Istotne jest, aby pacjent był jak najbardziej zrelaksowany i rozluźnił powieki.

Badanie jest wykonywane i opisywane przez okulistę. Wynik badania jest najczęściej dostępny bezpośrednio po wykonaniu wszelkich pomiarów.

USG gałki ocznej – Warszawa

USG gałki ocznej jest jedną ze standardowych procedur diagnostycznych przeprowadzanych w Gabinetach Mega-Lens. Na badanie można się umówić za pośrednictwem formularza rejestracji online lub telefonicznie. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Umów wizytę, napisz wiadomość

Zapraszamy do kontaktu