Skrzydlik oka

Skrzydlik oka to łagodna forma narośli na spojówce, która powstaje z nieokreślonych do końca przyczyn. Nazwa wzięła się od regularnego trójkątnego wyglądu narośli. Najczęściej pojawia się w kąciku od strony nosa, jednak nie jest to reguła.

Jest to przezroczysta błona o czerwonym zabarwieniu z licznymi naczynkami. Jest to łagodna zmiana na oku, lecz nie należy jej lekceważyć. Nieleczony skrzydlik oka może doprowadzić do poważnych chorób oczu, dlatego bardzo ważna jest szybka reakcja i odpowiednie leczenie.

Objawy skrzydlika oczu

Wśród objawów jakie występują przy początku skrzydlika oka możemy wyróżnić:

  • Zaczerwienienie i dyskomfort oka
  • Obrzęk oraz chwilowe zaburzenie ostrości widzenia
  • Swędzenie i pieczenie

A dodatkowo przy pojawieniu się narośli występują:

  • Uczucie ciała stałego pod powieką
  • Łzawienie oraz nadwrażliwość na światło

Czy można stosować krople na skrzydlik oka?

Przy zauważeniu objawów, które mogą sugerować chorobę skrzydlika oka, powinniśmy koniecznie skonsultować się z lekarzem okulistą. Przy nieleczonej chorobie możemy się nabawić bardzo poważnych zmian i trwałych uszczerbków na zdrowiu. Przy skrzydliku oka można stosować krople, które miejscowo mogą uspokoić objawy spowodowane stanem zapalnym.

Skrzydlik oka – leczenie Warszawa

Choroby oczu są bardzo często uznawane za trudne w leczeniu, jednak przy pomocy specjalisty leczenie jest kontrolowane i skuteczne. W naszej klinice znajdą Państwo lekarzy, którzy zajmą się skrzydlikiem oka i zadbają o komfort oraz łatwe leczenie. Przy każdych wątpliwościach co do swojego stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem, który zadba o zdrowie i stan pacjenta. Gojenie po pojawieniu się skrzydlika oka może potrwać nawet do 3 miesięcy, a w tym czasie należy stosować odpowiednio dobrane leki, które wspomogą gojenie i wyzdrowienie.

Oprócz małych narośli na oczach pojawiają się niestety te większe, które mogą powodować duże problemy i zmiany widzenia. Jeśli zdarzy nam się astygmatyzm spowodowany skrzydlikiem oka konieczne jest przeprowadzenie operacji, która w szybki sposób dają ulgę pacjentowi.

Skrzydlik oka – powody występowania

Zakłada się, że najczęściej skrzydlik oka pojawia się u osób, które mają duży kontakt z dymem i mają wysuszone śluzówki. Przy kontakcie z dużą ilością kurzu oraz brudu również jesteśmy bardziej narażeni na powstanie właśnie skrzydlika na oku. Z badań wynika, że częściej choroba ta dotyka mężczyzn, lecz u kobiet również jest to spotykany przypadek choroby. Dodatkowym aspektem, który może wpływać na powstawanie skrzydlika jest również obcowanie ze światłem UV i jego promieniowaniem.

Zachęcamy do regularnego badania wzroku oraz chorób oczu w naszej klinice. Nasi specjaliści zadbają o każdego pacjenta i zrobią wszystko, by jak najszybciej wrócił do zdrowia, lub mógł ochronić się przed ciężkimi chorobami oraz zmianami. Zapoznaj się z naszą ofertą leczenia zapalenia spojówek!

Umów wizytę, napisz wiadomość

Zapraszamy do kontaktu