Pracując w Lecznicy okulistycznej wszyscy wiemy jak ważny jest wzrok. W obecnej chwili, kiedy większość dnia spędzamy przed komputerem, tabletem, smarfonem nasze oczy są przeciążone. Komputer, czy inne urządzenie elektroniczne to tak naprawdę w dobie epidemii wywołanej koronawirusem jedyne okno na świat. Nawet nasi milusińscy odrabiają lekcje na komputerze.  O tym, że trzeba robić przerwy, ćwiczyć oczy przenosząc swój wzrok na przedmioty znajdują się w różnych odległościach, każdy wie.

Ręka do góry, kto o tym pamięta!

Zamknięci w domach, pracując zdalnie, a w chwilach przerwy nadal korzystając z dobrodziejstw internetu i oglądając powtórki seriali, powinniśmy zadać sobie pytanie – czy oprócz dbałości o dobrą sylwetkę nie powinniśmy zadbać o wzrok.

Kiedy byliśmy ostatni raz u okulisty lub optometrysty? Może nigdy. Czy te zaczerwienione po całym dniu oczy to na pewno dobry objaw? Może do tego da się przyzwyczaić, ale czy nie boli Cię też przy okazji głowa, a tekst po dłuższej pracy się nie rozmazuje?

To jest sygnał, że możesz potrzebować np. kropli nawilżających, a może nowych mocy okularów, albo rozpocząć swoją przygodę z korekcję okularową.

Krople powinny zawierać kwas hialuronowy, a idealne byłoby, gdyby nie zwierały konserwantów. Krople nawilżające (tzw, sztuczne łzy) może spróbować każdy kupić sobie sam. Możemy też doradzić, które są bez konserwantów lub najmniej inwazyjne.

Badanie wzroku wymaga wizyty w gabinecie okulistycznym lub optometrycznym. Szczególnie osoby po 40 roku życia powinny mieć to wpisane w kalendarz w zakładce – ważne.

Taka ciągła praca oczu na bliskich odległościach (Ty się relaksujesz oglądając posty na FB, a oczy pracują) jest też świetnym sprawdzianem, czy nie masz nawet małej wady wzroku. Niby dobrze widzisz, ale pod dłuższym czasie coś jest nie tak i te czerwone spojówki. Zadbaj o to, co ważne, o Twoje zdrowie i Twój wzrok. Chyba dobrze jest widzieć wyraźnie?

Umów wizytę, napisz wiadomość

Zapraszamy do kontaktu