Codziennie każdy z nas spędza kilka godzin przed ekranem komputera telefonu. Efektem tego są zaczerwienione, piekące oczy. Zanim sięgniecie po kolejne opakowanie kropli nawilżających mamy dla Was kilka prostych ćwiczeń, które zrelaksują Wasze oczy.

Wodzenie wzrokiem. Usiądź wygodnie zamknij powieki zrelaksuj się i postaraj się wodzić gałkami ocznymi tworząc ósemki, najpierw zwykłe a później jak znak nieskończoności. Dzięki temu ćwiczeniu nawilżymy powietrznię oczu, ćwiczymy ich mięśnie i pozwalamy odpocząć od światła komputerowego.

Rozciąganie, służy nie tylko do uelastycznienia mięśni całego ciała można użyć tej metody do mięśni oczu. To bardzo proste, popatrzcie przed siebie następnie w  górę i w dół. Powtórz 10 razy. Gdy to zrobicie spójrzcie w lewo najdalej jak to możliwe, a następnie w prawo. Całość powtórzcie 4 razy.

Mruganie, ale nie takie zwyczajne. Usiądźcie wygodnie przed pustą ścianą aby nic was nie rozpraszało szyja prosto ramiona luźno. Zamknijcie oczy i odczekajcie 30 sekund następnie powoli otwórzcie oczy. Powtórzcie ćwiczenie 10 razy.

Śledzenie ołówka wzrokiem to ćwiczenie to prawdziwy trening dla wzroku.
Usiądźcie w wygodnej pozycji, trzymajcie głowę i szyję prosto, chwyćcie ołówek w prawą dłoń i dotknijcie  nim czubka nosa. Wzrok powinien być skupiony na gumce, końcówce ołówka, następnie zacznijcie prostować rękę nie odrywając wzroku od ołówka , następnie zegnijcie rękę żeby wróciła do pozycji wyjściowej, pamiętajcie wzrok skupiony cały czas na ołówku. Powtórzcie 10 razy .

Proste, prawda?
Kochani pacjenci wygospodarujcie chwilę aby odprężyć oczy, a do nas zapraszamy po szkła chroniące wzrok przed szkodliwym działaniem urządzeń elektronicznych.

Umów wizytę, napisz wiadomość

Zapraszamy do kontaktu