Troszczysz się o swoje oczy przez cały rok? Latem zapewne nosisz okulary przeciwsłoneczne, a jak chronisz swoje oczy zimą? Może w ogóle nie zdajesz sobie sprawy z tego że zimowe warunki atmosferyczne są zagrożeniem dla oczu? W trosce o Twoje oczy przygotowaliśmy kilka porad jak chronić je zimową porą! Podpowiemy Ci jak to zrobić!

Najlepsza ochrona oczu – okulary przeciwsłoneczne!

Oczy są jednym z najważniejszych organów jaki posiadamy, zaś wzrok jest królem zmysłów. Czuwa nad naszym bezpieczeństwem i ułatwia nam funkcjonowanie w przestrzeni. Od dobrego widzenia zależy nasz komfort życia. Dlatego też niezależnie od pory roku czy pogody powinniśmy chronić wzrok. Jednym z najlepszych sposobów na ochronę oczu są okulary przeciwsłoneczne. Powinniśmy z nich korzystać nie tylko latem, ale także zimą. Śnieg i lód odbijają, aż 85 % szkodliwych promieni UV. Twoje oczy podczas mroźnej pory roku są o wiele bardziej narażone na działanie szkodliwych promieni niż latem. Niekorzystne czynniki zewnętrzne są niezdrowe dla oczu, a długotrwały brak prawidłowej ochrony oczu może prowadzić do nieodwracalnych zmian i powikłań. Mogą to być: zapalenie spojówki lub rogówki, zwyrodnienie plamki żółtej, zaćma, a skóra wokół oczu może być podatna na rozwój nowotworów.

Odpowiednie nawilżenie!

Na zewnątrz panuje mróz, a w pomieszczeniach ciepłe i suche powietrze. Połączenie tych dwóch czynników podrażnia oczy. Łzawienie, zaczerwienienie oraz nadwrażliwość na światło to objawy

zmiany temperatury pod wpływem której zmienia się jakość naszego filmu łzowego. Gdy oczy są wysuszone i podrażnione ulgę mogą przynieść krople nawilżające tzw. sztuczne łzy. Ukoją one Twoje suche i wrażliwe oczy, a co najważniejsze są one dostępne bez recepty. Warto również pomyśleć o nawilżeniu pomieszczenia w którym przebywasz w ciągu dnia.

Sport zimowy = gogle

Podczas uprawiania sportów zimowych pamiętaj o ochronie oczu. Zawsze miej przy sobie gogle które nie tylko będą chronić Twoje oczy przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także będą odcinały szkodliwe promienie UV. Wybierając okulary ochronne wybierz odpowiednie zabarwienie szkieł. Na słoneczne dni proponujemy zabarwienie szkieł żółte, pomarańczowe lub brązowe. Natomiast gogle z niebieskim, szarym lub czarnym zabarwieniem są najlepszą ochroną przed promieniowaniem UV, które odbijają się od śniegu. Nie kupuj gogli białych lub przeźroczystych ponieważ nie posiadają one żadnych filtrów ochronnych i w żaden sposób nie chronią wzroku.

Postanowienia noworoczne!

Każdy z nas z początkiem nowego roku robi listę postanowień noworocznych. Czy kiedykolwiek na Twojej liście znalazła się wizyta profilaktyczna u okulisty? Może warto to zmienić? Zacznij dbać o swój wzrok i umów się na wizytę do specjalisty.

Wzrok jest bezcenny więc nigdy nie zapominaj o odpowiedniej ochronie oczu i dbaj o nie każdego dnia!!!

Umów wizytę, napisz wiadomość

Zapraszamy do kontaktu