Topografia rogówki

Przy pomocy tego badania uzyskiwania jest „mapa rogówki”. Za pomocą map i parametrów liczbowych przedstawiony jest kształt rogówki. Badanie wykorzystywane m.in. przy doborze soczewek kontaktowych korygujących duży astygmatyzm, stożku rogówki, przed zabiegiem laserowej korekcji wad wzroku. 

Topografia rogówki, nazywana również komputerową keratometrią, jest badaniem kształtu rogówki, podczas którego tworzona jest barwna mapa lokalnych krzywizn rogówki oka. Na tej podstawie okulista może zdiagnozować i ocenić ewentualne nieprawidłowości i opracować plan dalszego leczenia.

Jak wygląda badanie?

Topografia rogówki jest badaniem całkowicie bezbolesnym i nieinwazyjnym. Pacjent opiera czoło i brodę na specjalnych podpórkach znajdujących się przed oświetloną czerwonym światłem czaszą, która pokryta jest współśrodkowymi, czarnymi pierścieniami odbijającymi się na rogówce w trakcie badania.

Podczas badania pacjent patrzy na centralnie umieszczone światło. W tym samym czasie odbicia pierścieni na rogówce, ich szerokość oraz zniekształcenia są rejestrowane i analizowane komputerowo. Następnie przeliczane są na promienie krzywizny rogówki. Dzięki możliwościom technicznym oferowanym przez nowoczesny sprzęt diagnostyczny możliwa jest szczegółowa analiza matematyczna powierzchni rogówki, która stanowi podstawę do dalszej diagnozy.

Topografia rogówki – Warszawa

W działających na terenie Warszawy Gabinetach Mega-Lens oferujemy szeroki wachlarz badań diagnostycznych. Jednym z nich jest topografia rogówki. Pacjenci mogą się umówić  na badanie korzystając z formularza rejestracji online lub poprzez kontakt telefoniczny z Rejestracją. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Umów wizytę, napisz wiadomość

Zapraszamy do kontaktu